Obchodní podmínky a informace

Obchodní podmínky a informace

Fotografie pro výsledné retušování vybírá fotograf (pokud klient s vybranou fotografií není zcela skojen, např.výrazem, napíše fotografovi zda-li není jiná varianta). Náhledy neupravených fotografií prozatím poskytovány nejsou. V případě, že by náhledy poskytnuty byly, je zakázáno je kdekoliv publikovat, podle autorského zákona č. 121/2000 sb. - fotografie jsou vlastnictvím fotografa a jsou určeny pouze pro výběr k retuši.

Každá další fotka nad rámec balíčku + 80,-Kč/ks.

Dodací lhůta běžných zakázek jsou 3 týdny, u svatebního focení potom dle vytíženosti (obvykle 8-10 týdnů).

Neupravené fotografie ani RAW neposkytuji.

Raw soubory archyvuji po dobu ,max 1měsíce, upravené zakázky po dobu max. 4 měsíců a svatební odevzdané zakázky po dobu max půl roku roku.

Klient obdží fotografie ve jpeg formátu v plném rozlišení. Jiný formát není možný.

Fotografie jsou zaslány elektronickou formou přes zaheslovaný odkaz stránky karolinaphoto.cz., případně na vyžádání přes jiný server.

V případě zájmu o vyhotovení DVD příplatek + 50,-Kč/ks.

Zakázka nebo dárkový poukaz je možná zaslat poštou za příplatek + 50,-Kč. Osobní vyzvednutí možné v Jablonci nad Nisou případně v Liberci.

Výsledná zakázka obsahuje barevné varianty fotografií, černobílé varianty jsou pozornstí od fotografa.

Na všechny fotografické služby lze vystavit dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Objednání termínu doporučuji minimálně 1 až 2 měsíce dopředu. Pro urychlení objednání rovnou pište časové možnosti.

Objednání určuje fotograf - rezervace termínu závisí na časových možnostech fotografa. Ve svatební sezoně nejsou k dispozici termíny od pátku do neděle. 
Od řijna do prosince probíhají rezervace na ,,Vánoční focení,, proto na ostatní focení, nejsou-li objednána dopředu min. měsic, nezaručuje fotograf místo.

Rezervace termínu je možná přes email nebo sms. Čas obdržení termínu je závislá na čase, kdy se fotograf zabývá rezervacemi. 

Platba je splatná ihned po nafocení. Každý klient dostane vypsaný doklad o zaplacení.Doplatky za služby navíc až po obejdnání. U svatebního focení jsou vybírány nevrátné zálohy. Pokud klient zruší objednaný termín focení, ztrácí nárok na vrácení zálohy i na termín focení.

Na domluvený termín focení je klient i fotograf dorazit včas, event. o pár minut dříve. Focení na sebe navazují, proto nejsem schopna čas prodloužit. V případě opoždění klienta o 30min bez předchozí omluvy, termín propadá a fotograf má právo požadovat kompenzaci 300,-Kč, pokud čeká i domluvená vizážistka i té náleží kompenzace ve výši 300,-Kč.

Pokud je fotograf nucen termín zrušit nebo přeložit, je tato skutečnost oznámena klientovi dopředu. Focení v exteriéru se kvůli špatnému počasí automaticky ruší. V případě zrušení exteriérového focení pro nepřízeň počasí, nenahrazuje fotograf automaticky na daný termín focení v ateliéru. 

Stálé místo pro focení Jablonec nad Nisou (ateliér), ale jezdím po celé ČR. Cestovné mimo Jbc a Lbc činí 6,-Kč/km.

Na veškerá focení doporučuji využít služby vizážistky. V případě využití vizážistky na místě je potřeba hned po nalíčení sdělit svůj názor – na pozdější reklamaci nebude již brát zřetel. K reklamaci fotografií není vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním.

Na focení doporučuji předem smýt dětem tetování, popsaná místa, razítka atd.(viz rady a typy)

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa. Nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel, prodej či propagaci třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou použít fotografie pro svou nekomerční prezentaci.

 

Informace VOUCHERY - jejich platnost, čerpání, objednání 

 

 •  poukaz je možné využít na exteriérové či ateliérové focení
 • poukaz je možné využít na jakýkoliv styl, druh či balíček focení v dané hodnotě 
 • v případě že částka nedosahuje na daný balíček ,je možnost doplacení či domluva individuálního balíčku
 • aktuální podmínky a informace o cenách na www.karolinaphoto.cz nebo FB
  https://www.facebook.com/karolinaphotofamilyweddingphoto/
 • rezervace termínu, pro rodinné, těhu, dětské focení atd. je nutná minimálně dva měsíce dopředu - pokud není rezervace provedena min.dva měsíce před uplynutím platnosti voucheru nemohu garantovat volný termín a tudíž i následné využití voucheru (ve svatební sezóně a v sezóně focení Vánočních fotografií + kalendářů se doba může zdvojnásobit)
 • vždy uváďějte, o jaký voucher se jedná
 • newborn focení prosím rezervujte z porodnice nebo co nejdříve od narození, termín určuje fotograf - miminka se foti v dopoledních hodinách
 • v případě, že rezervovaný termín nezrušíte min. 8h dopředu nebo se na focení nedostavíte, poukaz propadá
 • poukaz je platný do daného termínu v případě dlouhodobé nemoci nebo nenadálé události je po dohodě možné prodloužení, v takovém případě je ale potřeba se domluvit minimálně jeden až dva měsíce dopředu a prosím berte ale v potaz svatební sezónu + ,,Vánoce,, , kdy není možné poukaz uplatnit o víkendu, pouze ve vybrané termíny v týdnu
 • rezervace je možné provést emailem karolzitova@gmail.com, sms na čísle  +420 732 216 921 případně zprávou na FB Karolinaphoto
 • rezervační dobu určuje fotograf
 • focení v ateliéru probíhá na adrese Budovatelů 28, Jablonec nad Nisou
 • focení v exteriéru probíhá kdekoliv, po předchozí domluvě 
 • Peníze za vouchery se NEVRACÍ - jestliže fotograf nemá v daný termín volno a klient neporušil výše zmíněné podmínky,  prodlužuje fotograf automaticky voucher na další termín

 

Fotograf si vyhrazuje změnu termínu, času, ceny.Omlouvám se za dočasné omezení funkčnosti stránek.

To Top